Home » Новости » За чей счет должны устанавливаться счетчики тепла на дом?

Теплові лічильники повинні встановлювати та обслуговувати теплопостачальні організації.

Оригінал на сайті Мінрегіонбуду.

Відповідно до Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. № 1198, прилади комерційного обліку теплової енергії в діючій системі теплопостачання, які використовуються для розрахунків за теплову енергію між теплопостачальною організацією та споживачем, повинна придбати і встановити теплопостачальна організація за умови, що такі витрати передбачені в договорі. Якщо використовуються інші джерела фінансування придбання та встановлення приладів комерційного обліку, то відносини між теплопостачальною організацією та споживачем визначаються окремою угодою відповідно до законодавства (пункт 18 Правил).

Крім того, згідно із Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869, до повної собівартості постачання теплової енергії включаються витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку теплової енергії, які є власністю ліцензіата.

Таким чином, обслуговування та ремонт загальнобудинкового лічильника тепла здійснює його власник, якщо інше не передбачено договором.

Додатково повідомляємо, що відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про теплопостачання» здійснення контролю за належною організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства та дій їх посадових осіб, а також сприяння оптимальному розвитку систем теплопостачання на відповідній території належить до повноважень органів місцевого самоврядування.